Julia on huhtikuussa 2019 syntynyt, TICA-rekisteröity Savannah F5 -naaras. Hän on tullut meille pentuna TICA kasvattajalta Pietarista. Julia on sirutettu, rokotettu ja steriloitu.
Julia on poikkeuksellisen kaunis ja näyttävä Savannah-naaras. Hänellä on suuret korvat, kauniit Savannahille tyypilliset kasvonpiirteet, upea täplikäs turkki ja ihan omanlaisensa hieman surusilmäinen, herkkä ilme.
Luonteeltaan Julia on alkuun ujo ja tarvitsee aikaa tutustuakseen uuteen ihmiseen. Kun luottamus syntyy, hän kiintyy omaan ihmiseensä vahvasti ja on hyvin läheinen. Julia nukkuu mielellään omistajansa vieressä ja hakeutuu seuraan, mutta ei ole varsinainen sylikissa – hän haluaa itse päättää, milloin tulee lähelle.
Julialla on myös omia ihania ja persoonallisia tapojaan. Hän esimerkiksi kuljettelee sukkia ympäri kotia samalla naukuen ja innostuu kovasti hiiristä ja muista pienistä kissanleluista.
Perheeseemme on tullut vauva ja elämäntilanteemme on muuttunut niin, ettei meillä valitettavasti ole enää mahdollisuutta tarjota Julialle sellaista rauhallista arkea ja huomiota kuin hän ansaitsee. Haluamme ennen kaikkea, että Julia saa mahdollisimman hyvän, rauhallisen ja turvallisen loppuelämän kodin. Kodin löytymisellä ei ole kiire, vaan meille on tärkeää löytää juuri oikea ihminen.
Julialle toivomme rauhallista ja pysyvää kotia, mieluiten ainoana kissana yhden tai kahden aikuisen taloudesta. Uuden omistajan täytyy ymmärtää, että Julia tarvitsee aluksi aikaa ja rauhaa luottamuksen rakentamiseen. Kun sen luottamuksen saa, Julia on aivan ihana ja erityinen kissa.
Julia on meille tärkeä, joten uutta kotia etsitään harkiten ja koti valitaan huolella.
Hinta 1 100 €
Kerron Juliasta mielelläni lisää aidosti kiinnostuneelle.
Laitathan viestin jos soitat, en yleensä vastaa tuntemattomiin numeroihin.